Zmoudření dona Quijota

Viktor Dyk

Z domova nás vyhání naše ideály - sny, pro jejichž splnění za sebou neváháme pálit mosty. Co sužuje mladé lidi, co jim brání v realizaci vlastních snů a kvůli čemu přicházejí o své mladické ideály? Co jsou pro nás dnes větrné mlýny, které nám stojí v cestě?

Vlastní adaptace textu Viktora Dyka Zmoudření dona Quijota si ze známého příběhu bere osobní rovinu dospívajícího člověka, který odhodlaně bojuje za své sny. Inscenace pracuje s výrazně stylizovanými obrazy a kombinuje tak činoherní principy s prvky pohybového divadla. Pro výsledný tvar je určující hudební rytmizace, jež vedle sebe staví pomalu plynoucí krajinu snů a hektické tempo tepající skutečnosti.

Inscenace byla vybrána do programu Pražského Quadriennale 2015, Mezinárodního divadelního festivalu evropských regionů v Hradci Králové, a dále mezinárodního festivalu Kestenburg 2017 (Bosna a Hercegovina) a mezinárodního festivalu FITAG Girona (Španělsko).


Premiéra: 25. října 2014

Délka představení: 55 minut


Hrají: Jakub Koudela, Jáchym Kučera, Annett Nesvadbová, Barbora Bočková, Šárka Mikesková, Vuk G. Čelebič, Vladimír Pokorný, Václav Švarc, Dominik Rybář


Režie: Jan Holec

Dramaturgie: David Košťák

Výprava: Pavla Kamanová

Choreografie: Martin Talaga

Světelný design: Martin Špetlík, Matěj Vejdělek

Produkce: Václav Hodonický, Dorota Ryčlová