Fraška o Dušanově duši

Příběh o lásce dvou mladých lidí a hledání...

Fraška o Dušanově duši vypráví příběh mladého člověka, který se na své pouti za ztracenou láskou střetává s nástrahami sedmi smrtelných hříchů. Zda Dušan podlehne svodům temným, zahrajeme pro vás s citem velejemným!

Při vzniku inscenace se tvůrčí tým Divadla Spektákl inspiroval českou středověkou fraškou. Díky četbě starých a dávno zapomenutých textů nasbírali inscenátoři tematický materiál, na kterém vystavěli vlastní příběh obohacený o autorskou hudbu i texty písní. Pro konečný tvar byla určující herecká improvizace a rozehrávání situací, na základě kterých vznikla hravá inscenace, vhodná pro předvádění na veřejném prostranství jako jsou náměstí, dvorky či hradní a zámecká nádvoří. Nedílnou součástí je i výrazný scénický prvek- pravý vesnický žebřiňák.

Jedná se o letní divadelní open-air projekt, který je vhodný pro různé kulturní i společenské příležitosti. Od svého prvního uvedení na divadelním festival Zlatá koruna byla inscenace pozvána na několik významných festivalů: Letní Letná, Mezi ploty, Festival Divadlo Plzeň, Mezinárodní festival divadla evropských region Hradec Králové, Mighty Sounds, Open-air Festival v La Fabrice, Korzo Národní, Svátek Bláznů atd.


Premiéra: 24. července 2014

Představení je vhodné pro děti i dospělé.

Délka představení: 55 minut

Hrají: Jáchym Kučera, Daniela Šišková / Eva Burešová, Lukáš Černoch, Jan Jedlinský


Režie: Jan Holec


Dramaturgie: Kamila Krbcová

Produkce: Václav Hodonický

Letní kočování s Fraškou

S Fraškou jsme odehráli na 90 repríz po celé České republice. Od Chebu po Starý Hrozenkov.

Na víkend 23. - 25. července 2020 se chystáme (ostatně jako každý rok, tedy posedmé) odehrát několik představení na nádvoří kláštera ve Zlaté koruně, který se nachází na splavované části Vltavy, v docházkové vzdálenosti od tamějších vodáckých kempů.

Lístky jsou k dispozici na místě v dostatečném množství.


Přehled dalších termínů naleznete zde.

Sérii představení ve Zlaté koruně propagujeme na serveru kudyznudy.cz

Díky!